Јаболката изрендајте ги на ситно ренде, додадете 2 банани и испасирајте ги со вилушка.
Додадете го растопениот маргарин, шеќерот и мелените бисквити.
Измешајте се убаво да се состави.
Смсата ставете ја на фолија и расукајте кора дебелина околу 1,5 цм.
На крајот ставете две цели банани и завиткајте ролат.
Ролатот ставете го во фрижидер да се стегне.Кога е изладен ролатот премачкајте го со слатка павлака која претходно сте ја изматиле.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови