Баш ми ја погодивте темава со јајцата, зашто цела недела само се смислува шо да се прај со преостанатите Велигденски јајца хехеххехе.

Начин на подготовка

Изблендирајте ги жолчките со мајонезот, сенфот и на крај додадете кари, по потреба додадете сол и црн бибер. Целата смеса можи да ја направите и со вилушка.

Наполнете ги половинките белки со смесата, најубаво е да користите шприц, јас немав и со лажиче полнев.

Декорирајте си по желба, супер одат со маслинки и сиренце.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови