Белката ја матиме со шекерот во прав, кога убаво ќе се измати ги додаваме оревите и ванилата. Чоколадото го топиме со малку масло. Урмите ги чистиме од коските. Секоја урма ја полниме со фил и потоа ја чоколадираме. Одгоре урмите ги шараме со бело чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови