1.Се замесува тесто од наведените состојки.
2.Се остава да стаса околу 40 мин.
3.Од стасаното тесто се формираат симит лепчиња кои се оставаат да стасаат уште 15-20 минути пред печење.
4.Се премачкуваат со јајце и посипуваат по желба сусам, ким, мак.
5.Симит лепчињата се печат во загреана рерна на 180 С околу 30 минути додека да поруменат.
6.Фета сирењето се дроби се додава ренданиот кашкавал и се мешаат заедно.
7.Со подготвениот фил се полнат симит лепчињата пресечени на средина, на крајот врз филот се нанесува сецкан магдонос.
Пријатно јадење !

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови