Лебот го сечиме на коцки и го потопуваме во млекото. Го цедиме убаво, ги додаваме јајцата, сирењето,шунката, печурки,колбаси (што имате). Мешаме убаво и ставаме да се пече на средна температура.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови