1. Кромиот исецкајте и ставете да се испржи на загреано масло.
2. Исецкајте ги печурките и ставете ги во кромидот убаво да се испржат и водата да им испари. Откако ќе се испржи се трга од оган.
3. Павлаката и јајцата се мешаат и се додаваат во печурките.
4. Се редат 4 кори попрскувајки ја секоја со преливот, па се става фил. Потоа се става 3 кори, па пак фил се така се додека се потроши филот и корите.
5. Се сече питата на коцки и се попрскува со преливот.
6. Се пече на 200 степени околу 30 минути.
Добар Апетит!

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови