1. Врз обланда се истура меленото месо.
2. Се затвора со втората обланда и се сецка на коцки.
3. Се валкаат во изматени јајца и се пржат во загреано тавче со зејтин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови