Колбасите ги пржиме во масло.Компирите ги вариме и толчиме.Во тавче на оган ги ставаме компирите , колбасите заедно со маслото, ставаме малку вегета, путер и 100 гр сирење.Сето се запржва 10 мин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови