Во длабок сад ги ставаме топлото млеко и квасецот. Mешаме додека не се растопи квасецот.
Потоа ги додаваме и следните состојки зејтин, јајце, шунка, кашкавал, мешан зачин, оригано, црн пипер, црвен пипер и кечап. Па додаваме брашно по потреба и замесуваме средно меко тесто.

Тестото го оставаме да одмори околу 40-тина минути.

Потоа тестото го делиме на топчиња од кои расукуваме кори и сечеме по желба.

Се пржи во загреано масло, а потоа се редат на салфетка за да се впие маслото.

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови