1. Шпагетите се варат во солена вода до ал денте.
2. Малото од туната се става на оган и во него се додава ситно сецканито кромид и ренданито лук да се пропржат за малку.
3. Во кромидот и лукот се додаваат доматите, 2/3 чаша вода и маслинките и се остава малку да се подвари.
4. Во доматите се додаваат зачините и се промешува.
5. Пред крајот се додава месото од туна и се промешува, се додаваат сварените шпагети се промешува и се сервира.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови