Подготовка:

1. Во блендер ги ставаш сите состојки и блендираш.
2. На апаратот за палачинки нанесуваме масло. Полека со мала кутлача ставаме по една мала точка од смесата. Течна е, но оставете на тивко да се направат. Готовите палачинки редете ги една врз друга попрскувајќи ги со мешавина од мед и јаткасти плодови.
На здравје со овој преубав меден десерт.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови