1. Белките се матат во цврт снег
2. Се додава шеќерот, мелените ореви, сок од 1 лимон и пола од сецканите ореви
3. Цела смеса се става на пареа се додека не се загрее или замлачи
4. Топлата смеса се остава да излади и со ладната смеса се правата полумесечинки и се валкаат во сецканите ореви
5. Се печат на загреана релна повеке да се засушат одошто да се печат

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови