Убави, вкусни, овесни плачинки,
Прво се матат јајцата со шеќерот. Се додава зејтинот, млекото, овесните снегулки, пецивото, циметот и испасираната банана.
Се остава смесата да одмори 20 минути.
Потоа се пржат со додавање на масло на секоја палачинка.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови