Шеќерот, маргаринот и млекото се ставаат на оган за зовријат. Откако ќе повријат 2-3мин се додаваат орасите и бисквитите и ванилиниот шеќер. Се трга од огнот. Се остава филот да се излади. Во меѓувреме обландите се виткаа во намокрена, но добро исцадена крпа да постојат малку да омекнат. Со изладениот фил се премачкуваат обландите и се остава во фриждер малку да се олади. Потоа се сече на коцки .

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови