Ако немате ноблице можете да ги направите со кој било сендвич кекс кој измеѓу два кекса има фил. Кексот и крем сирот ставете ги во блендер за убаво да се изедначи,добиената смесата ставете ја во фрижидер да се стврдне и потоа правте мали топчиња кои по желба можете да ги натопите во чоколадо претходно растопено со малку масло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови