За нас најубава, редовно на нашата трпеза. Кога ја правам, правам поголема количина затоа што колку повеќе стои толку е поубава, посочна. Ако немате балзамико киселина, ставете обична.
Подготовка
1. Сите состојки претходно излупете ги, измиете ги и нарендајте ги на крупната страна од рендето. 2.Зачинете со масло, киселина и сол, убаво измешајте и готово. На здравје. Да живееме!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови