Морковите и јајцето сварете ги.
Во блендер ставете моркови варени, јајце варено, лук, сирење, магдонос и се изблендирајте. По потреба додајте сол.
Намачкајте на лепче и уживајте.
Многу е вкусно пробајте

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани