Компирите, морковитеи јајцата се варат. Потоа се рендаат јајцата, сувомесното и морковите во посебни садови. Сирењето се пасира со виљушка. Во чинија за сервирање се редат прво ренданите компири во форма на морков, се мачка со мајонез, па ренданите јајца, сирењето, сувомеснатото, пак мајонез и одозгора ренданите моркови. Од одозгора се става магданос за декорација.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани