1. Морковите излупете ги и изрендајте ги на ренде продолгнавесто. Лукчето изрендајте го на ситно ренде.
2. Во морковот додајте го лукот, шекер, сол, оцет, коријандер, соја сос и се убаво промешајте. Оставете го морковот во фридер на еден час,да се измаринира.

Послужете во чинија и уживајте.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани