Компирите сварете ги.
Во тава ставете да се пржи кромидот до златна боја. Додајте сечена сланина, ставете печурки. Подпржете околу 5 минути. Компирите ако се мали исечете ги на пола, ако се поголеми сечете на четири дела. Ставете ги компирите во тавче, подсолете, додајте бибер и сув зеленчук, пржете додека не се подпржи малку компирот.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани