Месото, сецканиот праз,јајцето,презлата и зачините се мешаат и се остава во фрижидер еден саат. Потоа се формираат ќофтиња и се пржат во загреан зејтин. Во тавчето во кој сме ги пржеле ќофтињата ја ставаме мешавината од зеленчук и динстаме 15минути.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови