Никогаш доста од рецепти за малите и големите љубители на пици.
Тесто 
1. Од сите состојки замесите меко тесто и оставете го 15мин.

2. Bклучете ја рерната на 200С и припремете го филот.

3. Саламата исечкајте ја на коцкички или нарендајте ја,исечкајте печурки,маслинки ...по ваш избор.

4. На набрашнета подлога расучете го тестото со дебелина од 0,5см и вадете кругови со чаша, премачкајте со кечап, наросете со оригано и ставете ги вашите омилени состојки.

5. Наредете ги во плех на хартија и печете ги 10 мин на 200С.

6. Од оваа количина излегуваат 24 мини пици.

7. Ова може да биде вечера или доручек или роденденска закуска.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани