Брзо и превкусно разладување за летните горештини, пробајте го овој вкусен милкшејк.

Подготовка -
1. Бананата ја сечкаме на кругчиња и ја ставаме во чашата од нутрибулетот. Го додаваме и сладоледот и млекото - блендираме и послужуваме веднаш. Одозгора ставаме топка сладолед од ванила и уживаме во неодоливиот вкус.

Забелешка - екстрактот од ванила по желба изоставете го, освен ако сакате поинтезивен вкус на ванила.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани