Покрај тоа што јагодите се одлични за човековото здравје, овој неодолив милкшејк ќе ви донесе уживање и освежување.

Подготовка -

Јагодите ги чистиме од дршките и ги миеме, ги ставаме во чашата од блендерот, ги додаваме и останатите состојки и блендираме до хомогенизирање. Послужуваме веднаш. На здравје!

Забелешка - по вкус наместо урми, како засладувач додадете мед. Истотака за збогатување на вкусот може да додадете банана или топка сладолед од ванила, одличен вкус има и на тој начин.
Доколку сакате да биде поредок милкшејкот, додадете повеќе млеко.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани