Интересен и убав предлод. Пред се здрав оброк. Ајде да го направиме.

Подготовка:

1. Зелката исецкајте ја на ситно. Авокадото исецкајте го на коцки. Оревите искршете ги на различни парчиња.
2. Зачинете ги со сол и масло од семки од тиква. Јас користев и балсамико со мешавина од мед. Промешајте убаво. Сервирајте во длабок сад. По вкус можете да наросите свежо мелен црн бибер.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови