1. Во тенџере налеваме 1 литар вода додаваме 1 супена лажица сол го ставаме на рингла и оставаме водата да зоврие.
2. Кога ке почне да врие водата ги додаваме макароните да се сварат и повремено промешуваме.
3. Додека макароните се варат во посебен сад ставаме 300 грама урда, ги додаваме јајцата и мешаме со лажица додека состојките не се соединат.
4. Огноотпорниот сад го премачкуваме со путерот.
5. Кога макароните ке се сварат ги цедиме во цедалка и ги враќаме во садот.
6. Во садот со макароните ја додаваме и смесата од урда и јајца и убаво промешуваме и макароните ги ставаме во огноотпорниот сад.
7. Печеме во загреана рерна на 200 степени целзиусови околу 20тина минути додека добијат боја.
8. Декорираме со кечап.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови