Откако ќе ги свариме макароните убаво се цедат. Така исцедените макарони се пропржуваат со малку масло на потивок оган да не зафатат. Се додава презлата. Се меша и пржи уште 1-2 мин. Можат да се искомбинираат со јогурт, павлака, сирење, кечап... Многу се лесни и брзи за правење и идеални за тие што сакаат малку пообилен појадок.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови