Макароните ги ставаме во зовриена вода , да се сварат околу 15 минути.Јајцата и кеселото млеко ги мешаме.Макароните ги цедиме од водата и ги ставаме во тавче , ставаме кечап, сирење и го тураме јајцето со киселото млеко.Така ги печиме во релна оклолу 15 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови