Едноставни за подготовка, а рај за непцето.

Подготовка
1. Лиснатото тесто расучете го, помалку во ширина и повеќе во должина.
2. Во блендер ставете го крем сирењето, заедно со синото сирење и кратко изблендирајте го. Со него премчкајте го лиснатото тесто.
3. Над сирењето наросете со оревите. Завиткајте во ролат од двете страни, како палмиерсите. Сечете тенки парчиња.
4. Печете на 220 степени додека не се заруменат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови