1. Во мал длабок сад ги ставаме меленото ленено семе и 6те лажици вода, промешуваме и оставаме да стојат додека да ги подготвиме другите состојки.
2. Овесните снегулки ги ставаме во блендер да се иситнат како брашно. Ги ставаме во длабок сад.
3. Во блендер ги ставаме лешниците, сончогледот, сусамот, семките од тиква и лененото семе, ги ситниме.
4. Во садот со овесот ги ставаме и иситнетите лешници и семиња, чиа семето, солта и пецивото. Промешуваме. Ги додаваме меленото ленено семе кое ни беше помешано со вода, маслото и водата, мешаме со лажица смесата да се соедини. Смесата ја оставаме да стои 30 минути.
5. Смесата ја ставаме во правоаголен долг калап за леб обложен со хартија за печење. Печиме во загреана рерна на 180 степени 1 час.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани