Се мати слатката павлака и се додаваат сите наведени производи на Винчини, мелени или ситно исецкани.
Се мешаат убаво и се прават бомбици. Се оставаат во замрзнувач и потоа се поливаат со чоколаден прелив Винчини.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови