Кременадлите ги вариме 20 минути.Сварените кременадли ги премачкуваме со црна пипер, кари и вегета.Во пекачот ги ставаме исецканите компири , ставаме малку вода, масло, ловоров лист и црвена пипер.Се печи 30 мин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови