Компирите се лупат и се сечат на коцки а чадената плешка се расекува на парчиња.Компирите заедно со плешката се варат околу 20 мин.Се додават вегетата, маслото, црвената пипер, карито. црна пипер, сол , оригано и сето се остава да вари уште 5 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови