1. Шеќерот, водата и маргаринот истопете ги на тивок оган.
2. Додадете чоколадо искршено на коцки и соединете убаво.
3. Потоа додадете кокос, ванила, бисквити и желе.
4. Измешајте убаво се да се соедини, ставете во кој било калап обложен со растеглива фолија и оставете во фрижидер да се стегне преку ноќ.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови