Брз и едноставен рецепт за да направите домашно кокосово млеко. Јас не додавам никаков засладувач.
1. Во тенџере го ставаме кокосот, ја додаваме жешката вода, покриваме со капак и оставаме да стои 1 час.
2. Смесата ја ставаме во блендер, блендираме.
3. Течноста ја процедуваме преку газа. Млекото го собираме во стаклени шишиња

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани