Секогаш се радував кога мајка ми ќе ни ја направеше кокмишката, а сега и син ми се радува, па со една чаша јогуртче е омилен ручек.

Најпрво го оставаме квасецот да надојди и потоа го додаваме брашното, солта, маслото и постепено го додаваме јогуртот. Убаво месиме и ја додаваме водата. Кога ќе добиеме средно меко тесто го оставаме 5 мин.да одмори и потоа го делима на два дела.
Од секој дел сучиме кора ја мачкаме со половината маргарин и нанесуваме сирење. Кората ја виткаме во ролат и сечиме ролатчиња со дебелина отприлика колку три прсти и ги редиме исправени во намрсена тркалезна тава. Истата постапка ја правиме и со другата кора. Ја оставаме кокмишката на топло да скисни околу 30 мин.
Ја премачкуваме со јајцето и сусам и меѓу парчињата ставаме по малку маргарин за да можеме полесно да ги одделиме кога ќе бидат печени. Печиме на 200 степени околу 30 мин..

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови