Моите омилени смутиња да ги споделам и со вас. Измислувам, составувам,пробувам.
Секое овошје што не се дојадува го замрзнувам, па го употребувам за смути. Еве денес една комбинација, која мислам ќе ви се допадне.

Ставете ги сите овие состојки во нутрибулетот, додајте го соја млекото, па сомелете ги добро.
Нека ви е на здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови