Во овој период од годината едноставно човек не може без нешто печено!

- Во сад се соединува брашното, шеќерот, меленото кафе, солта, јајцето, путерот и ванилата. Се меси тесто кое се остава во фрижидер да одмори 30 минути.
- Млекото се загрева до вриење, се трга од оган и во него се додава исецканато чоколадо и цимет. Се меша до воедначнување, смесата комплетно се лади во фрижидер. Треба да се стегне и да се добие крем.
- Од тестото на набрашнета површина се развлечува кора од која се вадат форми по избор.
- Се печат на 175 Ц 8 - 10 минути.
- Секоја форма се слепува со чоколадниот крем и се преклопува со друга.

На здравје..

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови