Во еден сад се мешаат сите суви состојки. Во друг сад се матат јајцата, па се додава маслото за јадење и медот. Потоа се мешаат двете смеси. Со влажни раце се прават топчиња, па се спескуваат меѓу раце и се редат во тепсија на хартија за печење. Се печат 15 минути на 180 степени

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови