Подготовка:

1. Во брашно додајте пециво,сол, маслиново масло и вода, по потреба, да се замеси тесто. Замесете тесто оставете го да отстои.
2. Во меѓувреме испржете ги печурките, додајте спанаќ, посолете, додајте зачини по вкус.
3. Од тестото направете пита, ставете врз неа фил. По желба ставете микс од семиња. Печете во загреана рерна на температура 200степени.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани