Спанаќот се мие и може да се исецка малку крупно, но и не мора. Бананите ги сечат на големи парчиња. Првпат го правев со магдонос и не ми се допадна измешано банана и магдонос и нема да ставам. Секој со својот вкус. Иако магдоносот го обожавам кога готвам некогаш и жив си го јадам. Се става сето во блендер и спремно е да се конзумира.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови