Подготовка:

1. За вафлите: Овесни снегулки измелете во блендер, додајте јајце, стевија, какао, рендано јаболко и цимет. Се промешајте, да се соединат состојките. Вафлите печете ги на тостер.

2. За сладоледот: Изблендирајте банана и млеко, претурете ги во кутија и ставете ги во замрзнувач да замрзнат.

3. За преливот: Промешајте мед и какао. Печените вафли сервирајте ги во чинија, врз нив ставете сладолед и прелијте ги со прелив.

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани