Ги вариме компирите со лушпа, па кога ке се оладат ги лупиме  и ги прпелкаме во маслото па во презлата. Ги потпекуваме во загреана рерна неколку минути. Кога ќе бидат готови ги сечеме накрсно и ги декорираме и јадеме по желба .
Овај рецепт мие од една пријателка од фб, а често си го правам,хехе

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови