Вкусно доматно пире, приготвено во домашни услови без конзерванси.

1. Доматите се мијат и се сечат на покрупни парчиња, а потоа се чистат од лушпи и од семки во специјална машина (прикажана во дополнителните фотографии).

2. Мелените домати ги ставаме на оган, додаваме зејтин, сол и ситно сечкани феферонки (по желба, ако некој не сака лут вкус не мора да става).

3. Доматите се варат додека не се добие густа смеса, односно пире.

4. Потоа додека е жешко пирето се става во тегли кои треба да се добро затворени.

Се чува на студено и темно место.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови