Во шише се става ракијата, зрната од кафе и ванилите.Сето се остава 40 дена да одстои.Постојано се промешува шишето.Кафето нема да се стопи, туку во тие 40 дена му дава боја(жолта) и вкус.Овој пијалок се послужува со благо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови