Ви споделувам еден рецепт за еден прекрасен и многу вкусен сендвич

Подготовка
Лебчето се сечи на пола и се премачкува со павлака, а потоа се редат по ред шунката со краставичка, чајна, домат исецкан на тенки ленти, кашкавал, стек исецкан на мали парченца, маслинки, одозгора ставаме пак марула и го поклопуваме лебчето.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани