Омилената комбинација на моите дечиња...

1. Сите состојки се мијат убаво, ги лупиме и ги сецкаме на помали парчиња.

2. Ги ставаме во чашата на блендерот(јас во Мултифреш вакум блендерот и протектор на хранливи состојки).

3. Додаваме вода и мед па блендираме.

4. Добиеното смути го распоредуваме во 2 чаши.

Уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани