Банани пресечете на пола, половинки пресечете во должина. Внатре со лажица издлабочете ги.
Оревите изблендирајте ги со блендер.
Чоколадото за готвење растопете го.
Во сад ставете мелени ораси, топено чоколадо и мед. Се промешајте.
Со смесата наполнете половинки банана.
Прелијте ги со чоколаден прелив.
Украсете со мелени ораси и капини.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани