Најпрво се матат 3 јајца со 3 лаж. шеќер, а потоа постепено се додава останатиот шеќер. Потоа една по една се додаваат и останатите состојки и се меша се додека смесата не стане хомогена.
Се става во тавче бр. 26 претходно подмачкано се зејтин и брашно и се пече на 200 степени додека не се зарумени убаво.
Одкако тортата ќе се испече, се трга на страна и се започнува подготовката на шербетот.
Водата со 14 лаж шеќер се ставаат на оган да се растопи шеќерот и потоа се додава чоколадата и ренданата кора од лимот. Одкако ќе зоврие се остава уште 3-4 мин. и се трга од оган.
Кога ќе олади малку шербетот се прелива врз тортата, шербтот да е млак, а тортата истотака да е подоладена и да е исечена на коцки.
Се остава тортата 24 часа за одстои за да впие шербетот убаво.
Торатата може да се посипе со мелени ореви.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови