Гравот и колбасите ги ставаме во тенџере со вода да варат 45 минути.Потоа ги додаваме пиперта за готвење, нането, вегета, кари, масло, црна пипер и така го оставаме на оган уште 5 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови